Oblíbený muzikál Antoinetta – královna Francie hostil před pár dny nevšední partu mladých lidí, která vystoupila se skladbou Etiketa přímo na pódiu během představení. Jednalo se o děti z dětského domova v Tišnově, jež vyhrály možnost vystoupit v rámci projektu Nadačního fondu Hanky Kynychové Hejbejte se a zpívejte.
Stalo se již pravidlem, že kde vystupuje krásná gospelová zpěvačka Leona Gyöngyösi, je i její neméně zajímavá sestra Petra, kterou spíše její příznivci znají jako GYGY. Ta úspěšně účinkuje především na koncertech a festivalech na Slovensku a duet si s ní střihnul i slovenský Zlatý slavík Kuly.
Zlatá ulička u Daliborky je plný název skvostu pocházejícího z druhé poloviny 16. století, jenž byl vystavěn na severním parkánu na Pražském hradě mezi zdí severního opevnění a starým purkrabstvím. Daliborka však byla postavena již v roce 1496 jako věznice.
Skvělá zpěvačka Marcela Březinová se rozloučila se starým rokem svým vystoupením na večírku v hotelu Savoy v Praze, kde zazněly perly jejího repertoáru, kam se řadí písně Cry me a river, The way of my life i Chanson d'amour. Přítomné hosty překvapila skvělá zpěvaččina angličtina, za kterou stojí rozhodnutí její maminky. Tatínek byl v jejím dětství vyslán do Libye jako zubní lékař a maminka „netradiční“ žena ji nepřihlásila do ruské školy, ale do anglické klášterní, kde se Marcela naučila skvěle anglicky, ale také dobře arabsky.
Vánoční turné charismatické sopranistky Pavlíny Senič s komorním souborem Musica Festiva a skvělými hosty, kterými byli Valérie Zawadská, Jan Přeučil a Vlastimil Harapes bylo zakončeno poslední neděli v roce 2014.
Silvestr je vlastně opakovaný papežský kar, tedy pohřební hostina zesnulého Silvestra I. (také Sylvestr), který byl 33. papežem katolické církve. Do svého úřadu nastoupil 31. ledna 314 a vykonával jej až do 31. prosince 335. Církev dodnes uctívá památku svatého Silvestra 31. prosince.
Na Svatého Štěpána se tradičně vydávali koledníci s malým Betlémem" uspořádaným ve skříňce či s hvězdou připevněnou na hůlce, koledovat od domu k domu. Za své koledování byli odměňováni ovocem, vánočními laskominami nebo malým penízkem.
Boží hod vánoční je dnem oslavy narození Ježíše Krista, který také bývá označován jako den Narození páně (latinsky nativitas Domini. Dříve se nechodilo ani na žádné návštěvy a celý den se trávil pouze v rodinném kruhu a věnoval se odpočinku a rozjímání. Na Boží hod by se nesmělo pracovat, tedy se nezametalo ani lože se nestlalo, aby se tak významný den nebyl poskvrněn prací.
Když se nohy štědrovečerního stolu obtočí provazem - domu se celý rok vyhnou zloději. Na " Štědrý den " nepište své milé (milému) zamilované psaní - jinak by to mohlo znamenat rozchod. Na " Štědrý den " se nesmí prát - přináší to smůlu a neštěstí do domu. Od večeře se nikdy nemá vstávat - mohla by přijít kmotřička Smrt. Psovi, kocourovi, houserovi a kačerovi je dobré dát česnek - aby byli ostražití.
Bramborový salát je u nás tradiční štědrovečerní pokrm, který se podává za studena spolu s kaprem, řízkem nebo vinnou klobásou. Večeře v Česku tradičně začíná rybí polévkou, jako hlavní jídlo se podává obvykle kapr, ale dnes se již setkáváme i netradičním lososem a řízky všeho druhu.