Věnuje se aplikaci inženýrských postupů v medicíně a biologii. V rámci diagnostiky se ubírá směrem biomedicínského inženýrství a využívá fyzikální a chemické principy inženýrských oborů k měření projevů biologických systémů. V rámci podpory léčby biomedicínské inženýrství využívá inženýrské postupy v konstrukci přístrojů nahrazujících či podporujících funkci orgánů a také v konstrukci a inovaci terapeutických přístrojů.
Rajčata jsou pěstována za účelem sklizně pro lidskou spotřebu. Do Evropy se dostala až po objevení Ameriky, kdy byla dovezena jejich sazenice a semena (společně s bramborami), ale ne pro své plody, ale pro okrasu.
Lidové názvy: krevníček, svatojanská bylina, bylina sv. Jana, prostřelenec, čarovník, křížek a další..
Obsahové látky: kromě již zmíněného hypericinu (červeného barviva s fotosenzibilujícím účinkem) obsahuje třezalka hlavně třísloviny, glykosidy a silice.
Cnicus benedictus - benedikt lékařský (benedikt čubet, čubet lékařský)
Čubet je jednoletá, až 60 cm vysoká bylina. Pro pěstování preferuje humózní, vápnitou a mírně suchou až mírně vlhkou půdu a slunné chráněné stanoviště. Množí se semeny, která se vysévají přímo na venkovní stanoviště koncem dubna, klíčí asi po 10 dnech.
Seznamte se blíže s obecně známou a ne zrovna oblíbenou rostlinu, kopřivu dvoudomou. Její obranné „doteky“ jsme všichni mnohokrát okusili na vlastní kůži, v lásce ji nemají ani zahrádkáři, kteří ji odsuzují za to, že okrádá půdu o živiny. Ale právě tato „nenasytnost“ kopřiv způsobuje to, že se v rostlinách soustřeďuje velké množství minerálních látek a vitamínů (hlavně vitamín C), které čekají jen na nás…
Stévie sladká, neboli Stevia rebaudiana, je sladivá rostlina obsahující látku steviosid. Ve své původní domovině, kterou jsou Paraguay, Brazílie a Amanbayská hornatina, jí domorodci přisuzovali léčivé účinky, a to už v době, kdy Španělé, Portugalci a jiní dobyvatelé ještě zdaleka nevstoupili na jejich území. Američtí indiáni používali lístky stévie nejen k oslazení nápojů a pokrmů, ale dobře znali i jejich léčebné účinky.
Vždy musíme působit elegantně, upraveně a především čistota oděvu a obuvi o nás prozrazují nejvíce. Opomenout bychom nikdy neměli, jakou máme postavu. Halenky a košile mohou být různobarevné, ale měla by být dodržována zásada harmonie s naší barevnou typopologií a doplňky. Zajisté se držíme zásady, že se oblékáme, dle konkrétní pracovní či společenské příležitosti a významu zúčastněných osob.
Léčení mořskou vodou a mořskými řasami, ve své podstatě jde druh hydroterapie. Léčba je umocněná bohatostí solí ve vodě i v řasách – voda více nadnáší a postižené tělo se snadněji pohybuje. Je však nevhodná pro alergiky.
Je jednoduchou jemnou manipulační technikou nohou, rukou a hlavy. Přímo ovlivňuje tok našich emocí a vzbuzuje vyšší stupeň vitality – povzbuzuje sílu nových motivací. Masáž probíhá od kotníků dolů, jde údajně o oblast související s celým prenatálním vývojem. Říká se o této metodě, že může zbavit klapek na očích, pomůže nám dostat se ze slepé uličky, může rozsvítit světlo v nekonečné chodbě.
Typ čínské masáže pracující s energií čchi a meridiány, která posiluje především imunitní systém. Metoda je preventivní a může pouze léčbu podpořit. Nejvhodnější čas pro tao-jin je ráno po procitnutí a také večer po celodenní práci, když se připravujeme k odpočinku – spaní. Nikdy se však nemá provádět po jídle. Sestává se ze šesti základních cviků.