Kunstkomoru aneb kabinet kuriozit v duchu sběratelského nadšení Rudolfa II. představuje jako jeden ze svých nových projektů Galerie Arcimboldo. Navazujíc na historii evropských kabinetů kuriozit se Kunstkomora snaží naplnit jejich základní myšlenku, kterou je možné definovat jako touhu shromáždit bohatství světa v jedné místnosti.
Není tedy překvapením, že tu vedle sebe naleznete africké, evropské a asijské umění nejrozmanitějšího zpracování a stáří. Předmětem zájmu kabinetů kuriozit však nikdy nebylo pouhé dílo člověka, ale též nevyčerpatelná tvůrčí síla přírody.
Jak uvedl ředitel galerie Kunstkomora Ing.Oldřich Hejtmánek: "Chtěl jsem ukázat, že předměty různého původu, materiálu a stáří mohou ze své podstaty a zcela přirozeně existovat vedle sebe. Ba nejenom že mohou, jejich "setkání" na jednom místě v určitém čase vytváří nové vztahy a souvislosti. Přáli bychom si, aby návštěva u nás v galerii probouzela zvídavost a touhu člověka po poznávání a stala se malým dobrodružstvím a úžasem, kdy člověk nejen objevuje rozmanité kultury, ale malým průzorem též nahlíží možná až do zázraků samotného vesmíru."
Všechny objekty vystavené v malostranském kabinetu mají doložené svůj původ a stáří a z velké části pochází z českých sbírek, od českých sběratelů či významných Čechů pobývajících v uplynulých letech v zahraničí. Kunstkomora tak přináší nejenom pohled na různé světadíly napříč staletími, ale je též historií českého sběratelství, vztahů bývalého Československa s cizími zeměmi, důkazem českého cestovatelského a objevitelského ducha, poutavým příběhem jednotlivých předmětů a jejich majitelů, jakož též svědectvím lásky člověka ke kráse a umění. Kunstkomora snoubí v jediné atmosféru galerie, muzea a luxusního butiku se starožitnostmi a stává se místem, kde mohou návštěvníci nalézt odpověď na otázku, jak lze prostřednictvím krásy vzdorovat i času.