Známé osobnosti pod vedením fotografky a výtvarnice Jitky Kopejtkové věnovaly srpnové odpoledne Tichému světu.
Pestrá skupinka se sešla 27. srpna v hotelu Hilton Old Prague Town, kde si vyzkoušela techniku tradiční koláže. Někteří již přišli s jasným plánem a i s vlastními výstřižky, jiní promýšleli až na místě, co svým dílem ztvární a někteří se nechali vést Jitkou Kopejtkovou, která se věnuje tvorbě koláží. Zastává tradiční metodu výroby klasické koláže, které tvoří zejména z papíru, a to trháním či s nůžkami nebo skalpelem v ruce. Trvale dokazuje, že koláž je stále živá a atraktivní technika jdoucí ve ztvárnění s dobou, že je nadčasová. Nepomáhá si počítačovými programy a ani technikou.
Vyrobit si vlastní umělecké dílko z výstřižků papíru a pomoci tak neslyšícím přišla Kateřina Herčíková, Michaela Dolinová, Štěpánka Duchková, Lenka Zahradnická, Bára Štěpánová a Kamila Špráchalová. Podpořit obecně prospěšnou společnost Tichý svět přišli také manažeři hotelu Hilton Old Prague Town. V řadách podporovatelů byl i malíř Václav Florian, který na koláži pracoval společně s kamarádkou Bárou Štěpánovou. Přišli již s promyšleným projektem – Vzpomínka na Petra Hapku a dílo se jim skutečně vydařilo. Akce se zúčastnil také kolumbijský malíř Giovanni Acevedo a venezuelská výtvarnice Katerina Bohac Linares, zakladatelka Latin Art Gallery v Praze.
Na podzim proběhne aukce těchto děl a výtěžek bude věnován Tiché kavárně – sociálnímu podniku, který provozuje obecně prospěšná společnost Tichý svět v Praze-Ládví.
Za svoje snažení si každý odnesl drobný dárek a květiny, které do projektu věnoval Lukáš Hodáň z květinářství kytku.cz
Obecně prospěšná společnost Tichý svět provozuje první kavárnu s neslyšící obsluhou v Praze. Kavárna slouží rovněž jako tréninkové prostředí a nabízí podporu studentům a absolventům odborných škol pro jejich profesní začátky.
-red-