Velikonoční svátky jsou nejen tradičním symbolem jarního znovuzrození, ale také obdobím spojeným s přípravou mnoha kulinárních specialit. Mezi oblíbené pochoutky patří Jidáše pečené z kynutého těsta a pokapané medem, stejnou popularitu mají také mazance s ořechy, mandlemi a rozinkami, které jsou starým pohanským symbolem slunce. Na stole našich předků nesměla chybět ani jarní polévka připravená z divokých bylinek a naklíčených semínek, která se jedla na Zelený čtvrtek. U všech velikonočních specialit platí jedno důležité pravidlo: sázka na kvalitní bio suroviny. Jen díky nim získáte tradiční, autentickou chuť. Tak pojďte s námi slavit.
Čím letos na Velikonoce překvapit?
Minimazanečky
Místo klasického mazance zkuste tyto malé minimazanečky. Jsou rychleji upečené, dobře drží tvar, při pečení zapojíte více dětí, kdy si každé může vytvořit a upéci „ten svůj“ J
Pusťte si do kuchyně zapomenuté obiloviny
Červená pšenice, jednozrnka, dvouzrnka, špalda a další. Jsou trendy, moderní, zajímavé, chutné a zdravé. Získají si vás svojí chutí a univerzálností a svým nutričním vlastnostem jsou přímo „léčivé“. Vyzkoušejte třeba jarní zeleninovou polévku s červenou pšenicí. Více viz článek Léčivé obilí
Upečte si domácí kváskový chléb laděný „do jara“
Tradiční kváskové pečivo je aktuální v každém ročním období. Zkuste ho pojmout jarně, velikonočně, pohrát si s tématem probouzející se přírody. Ozdobte si chléb jarními kvítky fialek či sedmikrásek, vykrojte si vzor jarní přírody – větvičku, květy či lístečky.
Tradiční jidáše z celozrnné mouky
Už je všeobecně známo, že bílá mouka je pro naše tělo jen prázdnou potravinou. Dopřejte svému velikonočnímu pečivo trochu více „života“, obohaťte je a i sebe o živiny v podobě celozrnné mouky. Vláknina, enzymy, oleje, minerální látky v celozrnné mouce navíc v bio kvalitě udělají z vašeho velikonočního pečení mlsání bez výčitek.